Studio Art&Passion | Agnieszka Cwynar
16175
page-template-default,page,page-id-16175,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

AGNIESZKA CWYNAR

Między snem a jawą
technika: akryl na płótnie
190×110 cm
2018

Między snem a jawą
technika: akryl na płótnie
190×110 cm
2018

Między snem a jawą
technika: akryl na płótnie
190×110 cm
2018

O ARTYSTCE

Urodzona 9 stycznia 1994 w Rzeszowie.

Uprawia malarstwo olejne, akrylowe na płótnie.

Swoją wrażliwość artystyczną kształciła w rzeszowskim Liceum Plastycznym a następnie podczas studiów w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie na kierunku Malarstwa w scenografii. Obroniła dyplom na ocenę celującą z wyróżnieniem Rektora Uczelni.

Charakteryzatorka z zawodu, malarka z powołania.

Agnieszka o sobie:

„Od najmłodszych lat fascynowały mnie kolory i kształty, a obserwowanie wszystkiego co mnie otacza było i wciąż jest jedną z moich ulubionych aktywności.

W mojej twórczości ważny jest dla mnie dialog między sztuką a odbiorcą, lubię gdy to co maluję zadaje pytania, zmusza do refleksji, zaciera granicę między tym co rzeczywiste a fikcją.

Równie ważny co sam obraz jest dla mnie format na jakim pracuje, nigdy nie jest on przypadkowy, stanowi przedłużenie tematu, medium, dzięki któremu widz może jeszcze głębiej wejść w przedstawianą historię. Uwielbiam duże płótna, które same w sobie budują przestrzeń, przenoszą do zupełnie nowej rzeczywistości.

Fascynuje mnie geometria, architektura, światło, kolor jak również człowiek.  Wszystko to pozwala mi budować czyste, duże przestrzenie, pozornie realistyczne, lecz przepełnione surrealizmem.”