Studio Art&Passion | Lidia Kalita kolekcja Haute Couture na sezon jesień-zima 2018/19.
16333
post-template-default,single,single-post,postid-16333,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Lidia Kalita kolekcja Haute Couture na sezon jesień-zima 2018/19.

 

Lidia Kalita kolekcja Haute Couture na sezon jesień-zima 2018/19.

Poniedziałkowy wieczór, 24 września 2018r, Studio Art&Passion

Lidia Kalita zaprosiła do współpracy modelki, tancerzy Teatru Wielkiego w Warszawie, wybitnego wiolonczelistę Krzysztofa Lenczowskiego – trzykrotnego zdobywcę nagrody Fryderyka oraz Ewę M. Flis właścicielkę Studio Art&Passion, miejsca w którym odbył się pokaz.

Na szczególną uwagę zasługuje formuła pokazu, prezentacja kolekcji dla małych 14-osobowych grup Gości, tworząc integralne połączenie mody z tańcem, muzyką i obrazami młodych, polskich artystów malarzy.

UKRYTE PASJE

„Ja mogę żyć tylko sercem, niech inni żyją według zasad.” Motto na zaproszeniu dla gości było pierwszą sugestią niecodziennej formuły prezentacji nowej kolekcji Lidii Kality. Projektantka zadbała o wyjątkową oprawę wieczoru i zaprosiła gości na kameralne wydarzenie złożone z elementów pokazu mody, minikoncertu, wystawy w galerii sztuki oraz pokazu tańca. Goście, wśród których były zaprzyjaźnione z Lidią Kalitą gwiazdy: Agnieszka Więdłocha, Marta Kuligowska, Bogna Sworowska, Patricia Kazadi, Anna Czartoryska-Niemczycka, Joanna Racewicz, Maria Sadowska, Zosia Ślotała i Ewa Pacuła, odkrywali kolejne pokoje pełne artystycznych niespodzianek.

W pokazie kluczową rolę odegrały emocje i uczucia kobiet, dla których projektuje Lidia Kalita. Zamknięte w surowe, architektoniczne wnętrza, które nie wymagają dużej ilości szczegółów powierzchni, ale jednocześnie oddają pewien rodzaj romantyzmu sprowadzony do sylwetki. Dlatego, aby w pełni zrozumieć fuzję siły kobiecości i ich wrażliwości Lidia Kalita podzieliła odsłony kolekcji na cztery pokoje oraz odpowiadające im emocje: pożądanie, zachwyt, marzenie oraz nostalgię. To dzięki spójnej historii i kontekście, dzieło projektantki może być kompletne.

POŻĄDANIE

W pierwszym pokoju na gości czekał pokaz tańca inspirowany wirującą sceną balu z Anny Kareniny, ekranizacji słynnej powieści Lwa Tołstoja. W kolekcji Lidia Kalita nie odzwierciedla jednak historycznych strojów. Przedstawia ówczesną elegancję i wytworność we własnej, zmodernizowanej interpretacji. Do uszycia klasycznych czarnych sukni wykorzystano tiule o różnych gramaturach, siatki wzbogacone haftami, flokowanymi groszkami i tkanymi w wąskie paseczki. Suknie są wyszywane liniami malutkich kryształków, taśm cekinowych, ręcznie zdobione filigranowymi aplikacjami z drobnych koralików. Suknię zdobią bogato umarszczone warstwy materiałów, obszyte tiulowymi rozetami, kaskadowo rozmieszczonymi pasami tiulu – są zarówno niezwykle kobiece, lekkie, eteryczne, jak i bogate w zdobienia nieobciążające sukien. Stylizacje dopełniła szykowna biżuteria marki Elixa, która dodała sukniom blasku.

ZACHWYT

W kolejnym pokoju goście mogli podziwiać bajkowy model sukni ślubnej w onieśmielającej oprawie. Panna młoda oczarowała delikatną kreacją wykonaną z francuskich koronek i subtelnej tiulowej kryzy. Projektantka do stworzenia tej sukni kolejny raz sięga po wiktoriańskie inspiracje, rezygnując z ciasnych gorsetów z pełną spódnicą, przy jednoczesnym zachowaniu formy dzwonka. Suknię dopełnił subtelny koronkowy kołnierz i zjawiskowy makijaż z pereł wykonany przez makijażystów Bell HYPOAllergenic pod dyrekcją artystyczną Małgorzaty Smelcerz. Prezentacji sukni ślubnej towarzyszył minikoncert wybitnego polskiego wiolonczelisty, trzykrotnego zdobywcy nagrody Fryderka – Krzysztofa Lenczkowskiego.

MARZENIE

Marzenie Lidii Kality to mariaż eterycznych materiałów z misternymi zdobieniami w kolorze głębokiego granatu. Projektanta korzysta z asymetrycznych form, cekinów, koronek, a także kolejny raz sięga po inspiracje Anną Kareniną, która w filmie nosiła biżuterię z motywem kamelii. W kolekcji Lidii Kality możemy ten kwiat zauważyć jako cekinowy motyw wyszyty na lekkich siatkach. Żwawa muzyka z filmu towarzysząca pokazowi, a także wymyślne fryzury, o które zadbali specjaliści marki Kevin Murphy, dodatkowo podkreślały ekstrawagancję tej odsłony kolekcji.

NOSTALGIA

W ostatnim, loftowym pokoju goście mogli obejrzeć trzy suknie w odcieniach wody morskiej prezentowane przez baletnice. Kryzy umarszczone z tiulu były charakterystycznym elementem wykończenia kreacji – dodawały czaru, subtelności i tajemniczości. Piękne bogato haftowane aksamitne kołnierze wszyte wokół dekoltu, rękawy z ozdobnymi umarszczonymi mankietami były kolejnym elementem podkreślającym kobiecość i romantyczność sukni. Aby ułatwić gościom indywidualne przeżycie Lidia Kalita skorzystała z rozwiązań nowoczesnej technologii i zaproponowała formułę silent room. Źródłem muzyki nie były w tym miejscu głośniki, ale słuchawki, które każdy z gości otrzymał przy wejściu do pokoju.

Galerie zdjęć do pobrania:

WIDEO Z POKAZU : https://bit.ly/2Q0JQVB

GWIAZDY

HI-RES cz. 1 https://bit.ly/2xFNZrb

Wizyta Lidii Kality w programie „Pytanie na śniadanie ”

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/39281394/najnowsza-kolekcja-haute-couture-lidii-kality

 

 

 

 

 

Lidia Kalita posiada licencję do zdjęć oraz wideo zamieszczonych poniżej i niniejszym upoważniła Studio Art&Passion do bezpłatnej publikacji poniższych materiałów w zakresie relacji z pokazu.