Studio Art&Passion | Maria Rząca
15569
page-template-default,page,page-id-15569,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

MARIA RZĄCA

Jabłko dla Ewy

„Jabłko dla Ewy” – Malus pumila z cyklu Owoce
ceramika szkliwiona (rzeźba w ceramice), drewno
60×90 cm
2016
Kontakt

O ARTYSTCE

Rzeźbiarka, urodzona w 1983 r. w Krakowie.

Artystka tworzy w różnych materiałach i technikach, wykonując rzeźby, płaskorzeźby, medale, a także obrazy, grafikę (techniki warsztatowe) i elementy scenografii filmowej. Jednym z ulubionych materiałów jest ceramika, którą wykorzystuje także do dużych realizacji.

Absolwentka wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie.

Artystka w 2009 roku otrzymała nagrodę marszałka województwa Małopolskiego (Nagroda ARS QUAERENDI). W 2009r. odbyła staż asystencki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Brała udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Monachium, Cagliari -Sardynia). Uczestniczy w warsztatach i pokazach także jako prowadzący (np.: Festiwal Karpaty OFF-er, 2011 r., Nowy Sącz). W roku 2016 była komisarzem wystawy towarzyszącej 41 zjazdowi Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 

Ważniejsze Wystawy indywidualne:

– 2006 – „TEREN RZEŹBY” – Galeria Muzeum Wojska Polskiego w Domu Bez Kantów przy Krakowskim Przedmieściu, Warszawa;
– 2010 – Wystawa – Pałac Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie;
– 2011 – seria wystaw jednej pracy – wydarzenie towarzyszące transmisjom z Metropolitan Opera w Nowym Jorku – foyer kina Kijów w Krakowie.